עופר רג'ואן - רג'ואן הפקות - הגברה ותאורה לאירועים - מה צריך לבדוק עם חברת הגברה ותאורה
דף הבית >> מה צריך לבדוק עם חברת הגברה ותאורה
 

לאחר שסגרנו הסכם מסודר ויש לנו את המפרט הדרוש ,זמנים וכו... יש לבדוק את תנאי השטח באזור האירוע וחיבורי החשמל לתאורה, ההגברה וההקרנה. במידה ולא תתבצע בדיקה זו יכול להיווצר מצב של עיכוב ההכנות ביום הקמת האירוע כגון: מיקום מסכי הקרנה, עיצוב התאורה וכדומה... חברת ההגברה והתאורה צריכה לדעת מה היא עושה.


כאשר מגיעים ורואים שאין מספיק חשמל או תנאי הגישה מקשים על ההקמה, בדיקה מוקדמת יכולה לחסוך המון לחץ וכוח עבודה מתאים שיעמוד בזמנים ביום האירוע. כמובן שאם כל אלו יהיו מתאימים אז כל נושא התאורה וההגברה יגרום לאירוע להראות מקצועי ומתוקתק. לפני שמזמינים חברה להגברה ותאורה רצוי לבדוק המלצות וניסיון מתאים. ישנם הרבה מצבים שצריך לפתור במקום, מקצועיות של שנים וניסיון של הספק יכולים לתת פתרונות יצירתיים לבעיות שעלולות לצוץ במהלך האירוע, וכמובן שלא חסרות בעיות.


איזה בעיות יכולות להתרחש?
בטיחות זהו פרמטר חשוב ביותר, חשוב לשמור על בטיחות המבלים באירוע. יש להיצמד לכללי הבטיחות לאורך כל האירוע כדי שאף אחד לא יפגע. הסכנה האפשרית היא התחשמלות או שגופי תאורה יפלו, לכן חשוב מאוד לתכנן את הכול בזהירות ושהאנשים לא יתקלו בעמודים בגופי התאורה. לשם כך הם צריכים להיות קשורים ,מכוסים וממוקמים רחוק ובחוזקה. 


דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה בחירה של הציוד המתאים לחלל שבו מתקיים האירוע, ככל שהחלל גדול יותר כך יהיה דרוש יותר ציוד.


וכדי להימנע מבעיות כאלה ואחרות יש להזמין צוות הגברה ותאורה מנוסה ומיומן.